İstatistikler

All countries
704,753,890
Vaka
Updated on May 29, 2024 8:18 am
All countries
560,567,666
Hasta
Updated on May 29, 2024 8:18 am
All countries
7,010,681
Ölüm
Updated on May 29, 2024 8:18 am

COVID-19 Bilgilendirme

All countries
704,753,890
Toplam vaka
Updated on May 29, 2024 8:18 am
All countries
560,567,666
Hasta
Updated on May 29, 2024 8:18 am
All countries
7,010,681
Ölüm
Updated on May 29, 2024 8:18 am
spot_img

KABIZLIK

'BAĞIRSAK. SAĞLIKLI İSE BÜTÜN ORGANLAR SAĞLIKLIDIR'. Buradan da anlaşılan çoğu hastalılığın temelinde kabızlık yatmaktadır.

TEKNOLOJİK UYGULAMALAR

Teknolojik uygulamalar hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

SAĞLIK REHBERİ

Tüm Hastalıklar Hakkında Bilgi, Sağlık Makaleri, Doktora Sorulmuş Sorular ve Sağlık Ansiklopedisi İçin Tıklayın.

TEDAVİLER

Tüm tedaviler hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

DOKTORUNUZA SORUN

Sağlık sorunlarınız hakkında uzmanlarımızdan yardım alın.

KABIZLIK

KABIZLIK

‘BAĞIRSAK. SAĞLIKLI İSE BÜTÜN ORGANLAR SAĞLIKLIDIR’. Buradan da anlaşılan çoğu hastalılığın temelinde kabızlık yatmaktadır.
 

KABIZLIK DEYİP GEÇMEYİN

Günümüz de KABIZLIK en büyük sağlık sorunlarından biridir. Ancak çoğu kişi farkında bile DEĞİLDİRLER.. 3-4 günde bir tuvalete gitmeyi normal kabul etmektedirler. Halbuki her gün düzenli bir kere tuvalete gitmek gerek .Dışkılama yolu ile bağırsaktan atılması gereken ve vücut için zararlı olan atıkların veya dışkı uzun süre bağırsakta kalır ise bağırsak mikro canlılarının metabolik faaliyeti sonucu zararlı toksik gazlar oluşur.bağırsaktan organlara dokulara geçerek hastalığa sebep olurlar. Kabızlık sürdükçe;toksik gazlar ,bu şekilde vücudu istila eder ve Hastalıklar artarak devam eder .

Tıbbın Babası HİPOKRAT’IN şu sözlerinde ifade bulmaktadır.’BAĞIRSAK. SAĞLIKLI İSE BÜTÜN ORGANLAR SAĞLIKLIDIR’. Buradan da anlaşılan çoğu hastalılığın temelinde kabızlık yatmaktadır.

Kabızlığın sebebi :

Bağırsak florasının bozulması : Bağırsak kanalı içinde özellikle kalın bağırsakta mikro canlılar vardır buna bağırsak florası denir.Çocuk; annenin doğum kanalından geçerken florayı alarak kendi florasını oluşmaya başlar..Süt çocukluğu çağında flora tamamen oluşur.Floranın görevi; besinlerin bağırsakta parçalanarak emilmesine ,bazı vitaminlerin yapılmasına ,yediğimiz gıdalardan maksimum yararlanmamıza , atılması gereken atıkların vücuttan dışarı atılmasına yardımcı olur.
 

BAĞIRSAK FLORASI BOZAN NEDENLER?

 1. Hazır gıdalar(bu gıdalarda gıda koruyucular ,boyalar,tat veren maddeler vardır )
 2. Şekerli gıdalar ( çoğunluğu rafine edilmiştir daha ziyade bağırsak zararlı bakterilerini besler ve florayı zararlılar tarafına çevirir )
 3. Fazla et yiyenlerde( sebze den fakir diyet)
 4. Gelişi güzel ilaç kullanmak.
 5. Diş dolguları ( AMALGAM)
 6. Vücuda herhangi bir sebeple alınan ağır metaller ( civa – kurşun – vs) 

KABIZLIĞI TARİF EDECEK OLURSAK

Kabızlık : iki veya üç gün boyunca defekasyon yapılamaması. bundan dolayı tuvalette uzun sure oturmaları dışkının sert katılaşmış halde dışarı çıkması seklinde ifade edilebilir.Bugün için toplumumuzun yaklaşık %70inin kabızlık sorunu vardır. Kabızlık sorununu hafife almayınız belki de hastalığımızın altında yatan sebep odur. Hekimlerin babası sayılan HİPOKRAT’ ın dediği “Eğer bağırsağın hasta ise vücudun geri kalanı da hastadır. ” Bu söz o zaman geçerli idi şimdi de geçerli gelecekte de geçerli olacaktır. Eğer kabızlık varsa bağırsağın geçirgenliği artar emilim aksar yani emilmesi gereken mikro besinler bağırsaktan kana geçtiği gibi geçmemesi gereken toksinlerde emilir ve devamlı bir hal alır. Karaciğerin görevi toksinleri bir şekilde yok etmektir ancak kapasiteyi aştığı,yorulduğu zaman işe yaramaz yabancı toksik maddeler vücuda dağılır ,hangi organ hassas veya hangi organı etkiledi ise o organın fonksiyonunu bozar yani hastalık oluşur.

NEDEN BAĞIRSAĞIN GEÇİRGENLİĞİ ARTAR?

Emilimin normal olmasını sağlayan bağırsakta ki bakterilerdir yani barsak florasıdır.Barsak florasında yararlı ve zararlı bakterilerin bir oranı vardır bu oran zararlı bakterilerin lehine bozulursa bağırsağın görevleri de bozulur .Bağırsağın görevlerinden biri olan emilim bozulur. Bağırsakta ki zararlı bakteriler bağırsağın içindeki gıdalarla beslenir yani besinlerimizde ortak olur. Metabolik atıklarını bağırsağa bırakır bu da bağırsağın geçirgenliğini artırır bir taraftan toksik maddeler bağırsak kaslarını felç ederek dışkının dışarıya atılmasını zorlaştırır. Yani kabızlık oluşur. Bu olay günlerce aylarca devam ederek fasit(dönüşü olmayan) bir çember oluşturur. Bir taraftan vücuda yetersiz alınan gıdaya bağlı hastalıklar oluşur diğer taraftan toksik maddelerin vücudu veya herhangi bir organı rahatsız etti ise ona bağlı hastalık oluşur.

KABIZLIK DEYİP GEÇMEYİN !!!!!!

KABIZ OLANLARDA GÖRÜLEBİLECEK HASTALIKLAR:

 • Yorgunluk
 • Halsizlik
 • Terleme,üşüme
 • Konsantrasyon kaybı
   

DERİ HATALIKLARI

 • Egzama
 • Ürtiker
 • Cilt Döküntüleri
 • Kaşıntı

KALP HASTALIKLARI

 • Aritmi
 • Taşikardi
 • Hipertansiyon
   

RUHSAL HASTALIKLAR

 • Şizofren
 • Epilepsi
 • Panikatak
 • Depresyon
   

SOLUNUM YOLU HASTALIKLARI

 • Sinüzit
 • Astım
 • Üsye
   

KAFA HASTALIKLARI

 • Bas ağrısı
 • Migren
 • Boyun ağrıları ,
 • Sırt ve bel ağrıları …… Vs çok hastalığın sebebi kabızlık olduğuna göre tedavide neler yapılır?

KLİNİĞİMİZDE TEDAVİ SÜRECİ

Kliniğimize başvuran hastaların ilk olarak detaylı bir hastalık öyküsü alınır. Fiziki muayenesi yapılır. Daha sonra Biyorezonans test yöntemleriyle hastalığa sebep olan etkenler tespit edilir. Bu uygulamalar her hastaya ve her hastalığa özeldir.

KLİNİĞİMİZDE UYGULANAN TESTLER

Tedavi yapılması gerekliliği oluştuğunda artık hastaya bazı testler yapılmalıdır. Bu testler arasında:

 • Gıda Testi; Yapılan bu testler ile vücudun tolere edemediği, zararlı olan maddelerin hastalar için yapılan diyetten çıkarılması söz konusudur.
 • Hormon Testi: Hastalığa neden olan hormonlarında araştırılması gereklidir. Çünkü eksik kalan vitamin ve minerallerin dışarıdan takviye edilmesi gereklidir.
 • Bağırsak Florası Testi: yapılan bu test ile gastrointestinal sistemine ait fonksiyonlar değerlendirilecektir. Şişkinlik, diyare, geğirme, yanma gibi şikâyetlerde bu testler tedavilerde kullanılmaktadır. Bu testlerde bozukluk var ise tedavinin başarıya ulaşması zor olacaktır.
 • Ağır Metal Testi: Vücutta ağır metaller bulunabilir. Bu test ile tespit edilebiliyor. Sonrasında çelesyon ve detox yolları bu şekilde tedavi edilebilir.
 • Toksit Madde Testi: Vücudumuzda sindirim, deri yolu, solunum yolları ile çeşitli toksikler birikebilir. Bunların yaptıkları birikim vücut içerisinde bazı fonksiyonların çalışmasını engelleyecektir. Belirlenen bu sorunlar detox yöntemleri ile vücuttan temizlenbiliuor.
 • PH Testi: Hastalarda mezenkim dokusunun PH düzeyini belirler. Normal PH değerlerine gelmesi sağlanacaktır.

Tüm bu testlerle hastalıkların etkenleri tespit edilir. Elde edilen sonuçlarla hastalara özel olarak tedavi seçenekleri uygulanır. Özellikle vücut için zararlı olan gıdanın diyetten çıkarılması gereklidir. Tedavide gerekli olan ve eksik kalan mineral, vitamin desteğinin sağlanması ile birlikte de gerekli düzenlemeler yapılır. Bunların yanı sıra toksik olan maddeler detox yöntemleri ve çelesyon ile vücuttan temizlenmektedir.

Bu tedavi yöntemlerinin yanı sıra ACUGRAPH cihazı da kullanılmaktadır. Bu cihaz hastaları Çin tıbbı açısından değerlendirmektedir. Vücut içerisinde klinik testlerle yapılan tetkiklerde bulunan eksikler, bu cihaz ile yapıldığında enerji eksikliği olarak değerlendirilmektedir. Bu değerlendirmelere göre de çeşitli akupunktur tedavileri yapılmaktadır. Tek kullanımlık iğnelerle yapılan tedavilerde de alerjik hastalıklarda etkili sonuçlar alınabilmektedir.

TÜM TEDAVİLERİMİZ

AKUPUNKTUR TEDAVİSİ, ALERJİK HASTALIKLARIN TEDAVİSİ, ASTIM HASTALIĞI TEDAVİSİ, BAĞIRSAK MANTARLARI TEDAVİSİ, BİOREZONANS İLE TEŞHİS VE TEDAVİ, DEPRESYON TEDAVİSİ, DİSBİYOZİS (DİSBİOTA) TEDAVİSİ, EGZAMA TEDAVİSİ, FİBROMYALJİ TEDAVİSİ, GIDA İNTOLERANSI TEDAVİSİ, KRONİK YORGUNLUK TEDAVİSİ, KABIZLIK TEŞHİS VE TEDAVİSİ, MİGREN TEDAVİSİ, OBEZİTE (ŞİŞMANLIK) TEDAVİSİ, PANİK ATAK TEDAVİSİ, SEDEF HASTALIĞI TEDAVİSİ, SİGARAYI BAĞIMLILIĞI VE TEDAVİSİ, SÜLÜK TEDAVİSİ

Sağlık sorunlarınız hakkında uzmanlarımızdan yardım alın. Sorunuzu iletmeden önce lütfen E-Posta adresinizi doğru yazınız. Uzmanlarımızın cevapları size E-Posta adresiniz üzerinden iletilecektir

DOKTORUNUZA SORUN
Lütfen adınızı yazınız.
Lütfen soyadınızı yazınız.
Lütfen size ulaşabileceğimiz bir telefon numarası yazınız.
Lütfen size ulaşabileceğimiz e-posta adresinizi yazınız.
Mesajınızın konusunu seçiniz.
Bize ulaştırmak istediğiniz sorunuzu yazınız.

İLAÇSIZ TEDAVİ MERKEZİ

MERAK ETTİKLERİNİZ

ŞİFAHANE, İLAÇSIZ TEDAVİ MERKEZİ MERKEZİ

HAKKIMIZDA

ŞİFAHANE

Şifahane, İlaçsız Tedavi Merkezi uzman akademik kadrosu, ileri tıbbi donanımı ile Türkiye'nin özel sağlık kompleksidir.

BASINDAN

HABERLER

Şifahane, Sağlıklı Yaşam Merkezi, Alanya hakkında şimdiye kadar basında yer alan haberleri BASINDAN sayfası altında bulabilirsiniz.

SİZE ÖZEL

SAĞLIK REHBERİ

Tüm Hastalıklar Hakkında Bilgi, Sağlık Makaleri, Doktora Sorulmuş Sorular ve Sağlık Ansiklopedisi İçin Tıklayın.

İletişim

Şifahane, İlaçsız Tedavi Merkezi

Saray Mah. Hoca Ahmet Yasevi Cad.
Ustalıoğlu Sok. Saliha Hüseyin Zamanoğlu Apt.
No: 16/A / Alanya, Antalya - TÜRKİYE

Email: [email protected]

Detaylı bilgi ve randevu için:

Şifahane, Çalışma Saatlerimiz:

Pazartesi - Cuma: 10:00 - 17:00

Alanya, Sağlıklı Yaşam Merkezi:

Saray Mahallesi | Hoca Ahmet Yasevi Caddesi | Ustalıoğlu Sokak | Saliha Hüseyin Zamanoğlu Apartmanı | No: 16/A | Alanya | Antalya | 07400 | Türkiye